tymianek-pęczek-ziół

Tymianek w walce o piękny wygląd i zdrowie

Tymianek. Z niezwykłych właściwości wielu z nas powodzeniem korzysta w swej kuchni, podczas sporządzania tradycyjnych potraw. Ta wspaniała, aromatyczna przyprawa korzystnie wpływa na smak tych potraw, w których główną rolę odgrywa mięso lub ryba, nic więc dziwnego, że cieszy się tak wielkim powodzeniem.

Tymianek pomaga w leczeniu wielu schorzeń

 

Po tymianek chętnie sięgają też te osoby, które cenią sobie naturalne metody leczenia wielu schorzeń. Niezwykłe właściwości tej rośliny sprawiają, że doskonale radzi sobie ona w walce z wieloma problemami żołądkowymi oraz z infekcjami dróg oddechowych. tymianekTe właściwości tymianku są dość dobrze znane. Mniej osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że ta śródziemnomorska przyprawa może się też doskonale sprawdzić jako naturalny kosmetyk. W jaki sposób może nam pomóc w walce o piękniejszy wygląd? Jak wykorzystać niezwykłe właściwości tej przyprawy w trakcie codziennej pielęgnacji?

Tymianek i jego działanie w kosmetyce

Tymianek, jako naturalny kosmetyk, może się okazać wspaniałym sojusznikiem w walce z wieloma dolegliwościami o charakterze dermatologicznym. Przeciwzapalne i odkażające właściwości tej przyprawy sprawiają, że pomaga ona przede wszystkim tym, którym życie utrudnia trądzik.

 

tymianek-herbatka

 

Wiadomo też, że za pomocą tej przyprawy można się skutecznie rozprawić z tak uciążliwymi przypadłościami, jak łupież lub przetłuszczające się włosy. Ma też bardzo dobry wpływ na stan naszej jamy ustnej, przy czym wyjątkowo ceniony jest jako naturalne wsparcie dla dziąseł. Nic więc dziwnego, że ta roślina lecznicza tak często pojawia się w płynach do płukania jamy ustnej oraz w pastach do mycia zębów. W takich kosmetykach tymianek jest bardzo wartościowym dodatkiem, który pomoże nam utrzymać jamę ustną w dobrej formie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *