catrice-korektory-pod-oczy

Jak wybrać odpowiedni korektor? Korektory i kamuflaże Catrice

Wybór odpowiedniego korektora jest niezwykle istotny, aby cały makijaż wyglądał jak najbardziej naturalnie, a wszelkie niedoskonałości były odpowiednio ukryte. Należy jednak znać parę zasad, które pomogą przy wyborze odpowiedniego produktu, dostosowanego do indywidualnych potrzeb.

Należy pamiętać, że zarówno podkład jak i korektor zmieniają swój odcień po upływie czasu. Dlatego wskazanym jest, aby w miarę możliwości, testować kosmetyki, albo bardzo dokładnie przyjrzeć się załączonemu zdjęciu, jeśli kupujemy produkt z gazetki bądź w sklepie z kosmetykami online. Jeżeli nie jest się przekonanym, który z podobnych korektorów wybrać, lepiej zdecydować się na ten jaśniejszy, gdyż w razie potrzeby będzie go można nieco przyciemnić bronzerem.

Korektory pod oczy? Najlepiej te od Catrice

Jest kilka rodzajów korektorów pod oczy, a ich błędne używanie może spowodować przesuszenie się skóry pod oczami i powstanie zmarszczek. Wyróżnia się typy kryjące, tak zwane camuflage cream (bardzo popularny jest ten od firmy Catrice – taki jak tu.. Ich zadaniem jest tuszowanie niedoskonałości skóry, ale w obrębie twarzy, a bardzo częstym błędem jest nakładanie go w dużej ilości pod oczy w celu ukrycia cieni pod oczami. Hitem ostatnich miesięcy jest kamuflaż w płynie marki Catrice, dostępny w 3 odcieniach, z czego najbardziej odpowiednim dla większości z Was będzie na pewno 010 Porcelain, które dostaniecie np tutaj.

Nakładanie korektora.

Korektory do oczu są opatrzone napisem anticernes. Tak oznaczony korektor z pewnością nie przesuszy delikatnej skóry i bardzo skutecznie zakryje cienie. Aby poprawnie nakładać korektor pod oczy, należy zacząć od nałożenia produktu już od kącików, tuż przy nosie. Dobrym sposobem jest korzystanie ze specjalnego pędzelka lub np. specjalnego beautyblendera do korektora (zobacz) Można próbować rozprowadzać produkt palcami, ale po pierwsze, jest to mniej wygodne, a po drugie, łatwo można w ten sposób przenieś bakterie, które mamy na palcach. No i taka technika jednak wymaga umycia rąk i łatwo jest się pobrudzić. Korektor należy położyć w kilku punktach, w nieduże kropeczki, tak, aby nie przesadzić. Kolejnym krokiem jest delikatne wgniatanie go w skórę. Należy zrobić to umiejętnie, aby nie uwydatnić zmarszczek. Aby utrwalić nasza pracę, należy nałożyć na korektor transparentny, sypki puder.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *